R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

b-7s.jpg

Víkendová pozvánka 15-16.10

Nasledujúci víkend sa bude hrať tiež rugby. V sobotu sa v neďalekom Brne uskutoční druhý ročník medzinárodného turnaja Brno 7´s tournament, na ktorom bude mať zastúpenie aj Slovensko. Konkrétne sa turnaja zúčastnia oba bratislavské kluby 1. RC Slovan a RK Bratislava, taktiež sa na turnaji predstaví výberový tím Slovakia 7´s pod vedením reprezentačného trénera Pavla Lištvána a zastúpenie v ňom budú mať hráči z viacerých slovenských a českých klubov, ktorí sú v širšej nominácii reprezentácie SR.

V nedeľu od 13.00 h. sa odohrá na ihrisku PFK Piešťany dvojzápas, v ktorom sa najprv predstavia hráči juniorského development tímu proti rovesníkom z RC Donau Viedeň a následne odohrajú zápas seniori proti R.U.C Krems v rámci rakúskej nižšej súťaže, ktorá nesie názov Alpine Development League.

Hráčom rozvojového tímu, ktorý oficiálne súťaží pod hlavičkou R.U.C Piešťany a je zložený z viacerých slovenských klubov (Žilina, Piešťany, Trnava, Slovan, RK Bratislava) sa v prvom kole príliš nedarilo, keď vysoko prehrali vo Viedenskom Novom Meste s RC Wombats 3:106.

Development tím, seniorský aj juniorský, vedie v rakúskej súťaži po trénerskej aj manažérskej stránke veľký rugbyový zanietenec Terry Purton. Dáva v ňom prednosť hráčom, ktorí nedostávajú veľa príležitostí vo svojich kluboch, alebo majú menej skúseností a chýba im zápasová prax. Projekt development tímu by mal trvať 3 roky a hráčom umožňuje rozvíjať a zlepšovať sa vo svojich rugbyových schopnostiach, kde je konečný výsledok zápasu až na druhom mieste.

V.K