R portál

Pôvodná stránka

old.slovakrug­by.sk

Generálny partner

Partneri

18-1.jpg

Záverečné sústredenie reprezentácie juniorov v Prahe + test zápas.

Počas minulého víkendu sa uskutočnilo záverečné sústredenie juniorskej reprezentácie, ktoré prebiehalo v českej metropole Praha. Trénerská dvojica Kubala – Krützner mala na sústredení pripravených 25 hráčov. Všetci nastúpili a zasiahli do hry v nedeľňajšom zápase.

V sobotu v dopoludňajších hodinách chlapci na ihrisku RC Praga Praha na tréningu dolaďovali herný systém. Po výdatnom obede sa presunuli do Edenu, kde zhliadli zápas českej najvyššej súťaže TOP 6, medzi domácou Sláviou a Pragovkou. Tá v stretnutí zvíťazila 23:12. Po zápase prišli pozdraviť naše nádeje seniorskí reprezentanti SR, ktorí nastúpili v tomto stretnutí za oba celky. Na večer bola naplánovaná prehliadka centra hlavného mesta Česka, ktorú si naši mladíci užili.

V nedeľu od 10.00 sa odohral na ihrisku Pragovky posledný zápas pred európskym šampionátom, ktorý bol poňatý ako generálka na majstrovstvá juniorskej kategórie v Piešťanoch. Naša osemnástka vyzvala na testzápas rovesníkov z RC Petrovice, ktorí boli doplnení o pár hráčov z RC Praga a RC Sparta Praha, takže by sa dalo hovoriť o nejakom spoločenstve výberu Prahy.

Chvíľu po desiatej hlavná rozhodkyňa stretnutia, Hanka Erika Radochová, zahájila zápas. Celé stretnutie bolo z nášho pohľadu celkom vyrovnané, aj keď sme mali trochu viac z hry. V niektorých časových úsekoch bola radosť pozerať na zápas a v niektorých, ako hovoria bratia Česi, to bola pekná holomajzna. Chlapcov musíme pochváliť, že hrali s maximálnym nasadením a dodržiavali herný systém. Na druhú stranu nám robili problém štandardky ako auty a mlyny, keď sa z našich výhod stávali nevýhody. Dvakrát počas pár minút sme prehrali vlastný mlyn v našom obrannom území a následne sme z toho inkasovali. Náš aut sme dokázali vyhrať snáď len dvakrát, buď nám ho súperova prvá veža dokázala vyskákať, alebo sme šišku hodili krivo. Týchto chýb sa musíme na majstrovstvách vyvarovať a zapracovať ešte na nich.

Pozitívom stretnutia bola dobrá organizácia hry, ako aj pochopenie jednoduchého herného systému, ktorý nám celkom vychádzal, keď sme ho predvádzali na ihrisku a dokázali sme s ním spraviť väčšie problémy súperovej obrane. Po 70 minútach sa skóre zastavilo na čísle 43:26 a naši juniori mohli osláviť ďalšie víťazstvo nad asi najsilnejším súperom v príprave.

Body SR: Jandouš 5, Regec 5, Jurík 5+2, Machytka 10, Wardas 5, Macháč 5+2+2+2.

Reprezentovali: Dávid Koštial, Marek Bazger, Lukáš Šefár, Braňo Hauptvogel, Jakub Štefanák, Jakub Augustín, Martin Urbánek, Michal Šuták, Dominik Wardas, Matúš Macháč, Lukáš Regec, Filip Bobek, Tomáš Augustín, Martin Machytka, Viktor Baláž, Martin Ježo, Albert Hadnagy, Dávid Brešták, Marek Jandouš, Denis Jurík, Nicolas Atcheson, Andrej Germič, Kostja Lesko, Ján Banas, Adam Štefanka.

Realizačný tím: Vladimír Kubala, Eduard Krützner, Filip Kráľ, Ján Čermák.

Touto cestou by som chcel poďakovať našim hráčom a popriať im veľa šťastia na šampionáte.

Tiež ďakujem súperovi z RC Petrovice za dobrú hru a RC Praga Praha za poskytnutie ihriska, zázemia a výbornú stravu počas sústredenia. Vďaka patrí aj naším fanúšikom, ktorí nás prišli podporiť do Prahy.

V neposlednom rade patrí vďaka všetkým naším partnerom, bez ktorých by sme nevedeli napredovať.

V.K